Teknik bilgi

#1 Yüksek Kaliteli Maske Üreticisi Alvent

Bakteri Filtrasyon Verimliliği (BFE)

Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği veya BFE, bir solunum cihazı malzemesinin bakteriyel penetrasyona karşı direncinin bir ölçüsüdür. Yüzde sonuç olarak rapor edilir ve kumaşın bakteri penetrasyonuna direnme kabiliyetiyle ilgilidir. Daha yüksek sayılar, bu testte daha iyi bariyer verimliliğini gösterir.

Partikül Filtrasyon Verimliliği (PFE)

Partikül Filtrasyon Verimliliği (PFE) testi, filtre ortamının ve diğer filtrasyon cihazlarının cansız partikül tutma veya filtrasyon verimliliğini mikron altı seviyelerde değerlendirir. Bu test, yüz maskelerinde ve dakikada 1 fit küp (CFM) akışın geçmesine izin veren tüm filtre malzemeleri üzerinde gerçekleştirilir.

PFE (partikül filtrasyon verimliliği), bir maskenin mikron altı partikülleri, virüsleri ve bakterileri benzer şekilde filtrelenecekleri beklentisiyle ne kadar iyi filtrelediğini ölçer. Yüzde arttıkça maske etkinliği artar.

Soluma Direnci (Pa)

Diferansiyel Basınç Test Cihazı, tıbbi yüz maskelerinin nefes alabilirliğini belirlemek için bir laboratuvar test aracıdır, test prensibi, sabit olarak ölçülen bir yüzey alanından hava çekmek için gereken diferansiyel basıncı ölçerek tıbbi yüz maskesi malzemesinin hava değişim basıncını test etmektir. hava akış hızı, medikal yüz maskelerin nefes alabilirliğini gösterir. Diferansiyel basıncı ölçmek için dahili bir su dolu diferansiyel manometre kullanılır ve hava akışını ölçmek için bir kütle akış ölçer kullanılır. Elektrikli vakum pompası, tıbbi maske nefes alabilirlik test cihazından hava çeker ve hava akış oranını ayarlamak için bir iğne valf kullanılır.

Lütfen sertifikalar sayfamızdaki Bakteri Filtrasyon Etkinliği (BFE), Partikül Filtrasyon Etkinliği (PFE) ve Soluma Direnci (Nefes alabilirlik-Pa) testleri sonuçlarımıza bakın.

Partikül Madde (PM)

PM nedir? PM (Parçacık madde) günümüzde güncel bir konudur. Birçoğu, maskelerin PM seviyeleriyle ilgili nasıl koruyucu olduğunu açıklamaya çalışıyor. Burada PM seviyelerini ve bunun insan vücudu üzerindeki tehlikesini netleştirip açıklıyoruz.

Havadaki sıvı damlacıkları

"PM" kısayoluna sahip partikül madde, partikül kirliliğidir. Daha spesifik olarak, havada katı partiküllerin ve sıvı damlacıkların kullanımı için kullanılan terimdir. Elbette her parçacığın farklı boyutları vardır. Yukarıdaki karşılaştırmaya bakın ve Covid-19 Virüsünün ne kadar küçük olduğunu anlayacaksınız.

PM50-70 İnsan Saçı

Soldaki resimde görüldüğü gibi ortalama insan saçı 50-70 PM arasındadır. Diğer yanma parçacıkları ve organik bileşiklerle karşılaştırıldığında saç parçası çok kalın görünüyor.

PM10 Toz & Duman

PM10 için bazı örnekler toz ve duman olacaktır. İnanılmaz bir şekilde,% 90'ı çıplak gözle görülemiyor.

PM 2.5 İnce Parçacıklar

PM 2.5, bir insan saçından neredeyse 25 kat veya sadece mikroskop altında görülebilen ince bir plaj kumundan 40 kat daha küçüktür.

PM 1 Ultra-ince parçacıklar

PM1, 0.1 mikrometreden daha küçük bir aerodinamik çapa sahiptir. Ultra ince toz, ince partiküllerin en zarar veren çeşididir çünkü partiküller doğrudan akciğerlerden kan dolaşımına nüfuz eder ve böylece organlara yayılır.